Nalezení vnitřního klidu: Vnitřní posun

Je možné dosáhnout vnitřního klidu? Pojem vnitřního míru nemá žádný pevně definovaný význam. Všichni máme svůj vlastní výklad toho, co znamená mít vnitřní mír, a své vlastní představy o tom, co nás vede k jeho dosažení. Potřebujeme meditovat hluboko v horách během sebepoznávacího ústraní , abychom našli klid? Nebo se vydat na sólovou cestu a připravit se o cokoliv kromě toho nejnutnějšího, jako to kdysi udělal sám Gautama Buddha?

Potřebujeme se zbavit ega, zbavit se traumat z minulosti pomocí terapie nebo se stát duchovnějšími , abychom našli vnitřní klid?

Proces hledání vnitřního klidu je u každého jiný.

K nalezení vnitřního klidu je však vždy zapotřebí vnitřní práce.

I když neexistuje nic takového jako obecné pokyny krok za krokem, jak dosáhnout této úrovně blaženosti, existují pokyny, které vám mohou pomoci k tomuto vnitřnímu posunu. Pro každého jedinečného jedince to bude velmi odlišný proces. Nalezení nebo dosažení vnitřního míru je cesta růstu, kterou můžete vést jen do určité míry. Můžete si přečíst několik návrhů a vytvořit si vlastní cestu. V tomto přehledu bychom vás chtěli provést tímto procesem a působit jako váš průvodce, když začnete (nebo budete pokračovat) svou cestu k nalezení vnitřního klidu.

Co to znamená mít vnitřní klid?

Mnoho lidí definuje vnitřní mír jako stav duchovního a fyzického klidu, navzdory vnějším stresorům. Když najdete vnitřní mír, odkazuje to na objevení vaší vnitřní klidné spokojenosti, bez ohledu na to, jak těžký se život stane.

Mnoho lidí si představuje vnitřní klid jako absenci vtíravých, negativních myšlenek. Jiní si to představují jako schopnost zahnat negativitu a stres, když proplouvá mozkem, a dívat se na svět s optimismem a vidět překážky před vámi.

Všichni ve svém životě procházíme výzvami a konflikty a vnitřní mír je tu, aby nám pomohl projít tím způsobem, který nám pomůže být odolní a zabrání nám, abychom se cítili zahlceni nebo nadměrně vystresovaní.

Proč je důležité najít vnitřní mír?

Člověk, který vykonal vnitřní práci a dosáhl stavu vnitřního klidu, si všimne mnoha výhod spojených s tímto zlepšeným duševním stavem. Člověk, který má vnitřní klid, bude lépe bojovat s negativními emocemi stresu, úzkosti, smutku nebo přetížení. Někdo, kdo udělal vnitřní práci tím, že se naučil, jak bojovat s negativními myšlenkami , se například pravděpodobně blíží k dosažení vnitřního míru, protože se naučil, jak držet negativní myšlenky na uzdě.

Dosažení stavu seberealizace je také součástí procesu hledání vnitřního klidu.

Níže jsou uvedeny jen některé z důvodů, proč je důležité najít vnitřní klid:

  • Zvládání životních výzev je snazší
  • Lepší schopnost zvládat každodenní stresy života
  • Více pozitivních myšlenek a méně negativních myšlenek
  • Zvýšená hladina energie
  • Zlepšená emoční odolnost
  • Schopnost vidět věci jasněji a získat lepší úsudek
  • Zlepšená emoční zralost a zlepšené emoční zdraví
  • Snížená úzkost
  • Méně negativní sebemluva
  • Naučit se být laskavější a soucitnější k ostatním
  • Naučit se přestat být tak negativně ovlivňován společností nebo tím, co si myslí ostatní
  • Lépe zpracovat obtížné emoce a vyjádřit je
  • Lepší spánek

Tipy pro nalezení vnitřního klidu

Pokud je pro vás koncept nalezení vnitřního míru důležitý, klíčem je přijmout, že tato cesta růstu je jen vaše a vaše a nebude stejná jako cesta kohokoli jiného. Nikdo nemá stejné démony jako ty, stejné trauma jako ty, nebo stejné překážky, přes které musí skákat jako ty. Každá cesta je jedinečná, a i když můžete sdílet podobnosti s ostatními, bude to vaše cesta, kterou vymyslíte sami.

Existuje mnoho strategií, které můžete vyzkoušet , pokud chcete nalézt tento stav klidu a spokojenosti, a my jsme tu, abychom vás provedli těmi, které mnoho lidí považovalo za užitečné při hledání dosažení vnitřního míru.

Trávit spoustu času v přírodě

Praxe zout si boty a nechat se procházet trávou bosýma nohama někde v klidu a mezi přírodou je ta, která má velkou hodnotu. Znovu vás to spojí se zemí, uzemní vás a je to něco, co neděláme dost.

Vydání se na malebnou túru, dlouhou procházku nebo dokonce kempování vám také může pomoci znovu se spojit s přírodním světem. Neubíráme si dostatek času od rušného života, abychom se jen zhluboka nadechli a přijali krásu světa kolem nás. Dlouhodobé vystavování se přírodě může pomoci snížit pocity stresu a pomoci vám znovu se spojit s klidným světem.

Cvičte meditaci

Bylo prokázáno, že meditace pomáhá na fyzické i duchovní úrovni, pročišťuje naši mysl a pomáhá nám naučit se lépe zpracovávat své myšlenky. Meditace všímavosti může snížit úzkost a také snížit pocity deprese a beznaděje. Ukázalo se, že pouhých 40–45 minut meditace všímavosti každý den tyto účinky posiluje a může vám pomoci na cestě k dosažení vnitřního míru. Můžete to dělat doma a jóga je také forma meditace, pokud je pro vás vhodnější než tradiční metody.

Naučte se být odpovědní

Zodpovědnost a zodpovědnost za své činy souvisí více s emocionální zralostí než s čímkoli jiným, ale získání emocionální zralosti je také součástí získání vnitřního míru. Emoční zralost je známkou síly a růstu, a když jsme konečně schopni přijmout zodpovědnost za věci, které děláme, otevírá nás to k sebezdokonalování.

Prostřednictvím odpovědnosti jste schopni přijmout kritiku a naučit se, jak se zlepšit, abyste se mohli poučit ze svých chyb a zabránit tomu, abyste je znovu dělali.

Cvičte vděčnost

Když praktikujeme vděčnost, znamená to, že musíme být vděční za všechno, co v životě máme (dokonce i za maličkosti), a nestěžovat si na to, co nám chybí. Když si začneme vážit všeho, co máme, máme tendenci zjistit, že máme vyšší pocit míru.

Když si zvykneme praktikovat vděčnost a počítat svá požehnání místo počítání svých problémů, je mnohem pravděpodobnější, že zaznamenáme pocit vnitřního míru.

Pusťte minulost

Nemůžeme dovolit, aby nás naše minulé chyby nebo minulá trauma definovaly navždy. Může být těžké nechat minulost jít, zvláště když jsme vystaveni těžkým vzpomínkám, ale není to nemožné. Mnoho terapeutů se specializuje na pomoc lidem opustit minulost. Nemůžeme dovolit, aby nám minulost bránila růst jako osobnost a stát se našimi nejlepšími já.

Zanechte lítosti a přijměte, že v budoucnu uděláte chyby, naučte se znovu doufat a pamatujte, že každá chyba, kterou jste v minulosti udělali, posloužila svému účelu, něčemu vás naučila a pomohla vám vyrůst v krásného člověka, kterého se stávají.

Přijetí praxe

Jednoduše řečeno, musíme se smířit s tím, že máme v životě problémy a že vždy budeme muset čelit výzvám. Čím dříve se naučíme, jak s nimi zacházet, tím snazší bude přijmout, že věci nebudou vždy takové.

Sebepřijetí znamená vědět, kdo jste, vlastnit své nedostatky a zároveň normalizovat nedostatky. To vše je součástí lepšího poznání sebe sama. 

Mějte víru důvěrou ve vesmír

Nalezení vnitřního klidu také zahrnuje víru, že dobré věci přicházejí. Věřte ve vesmír. Je snazší být duševně v klidu, i když jsou věci špatné, pokud věříte, že se to zlepší. Pozitivní myšlení je klíčem k dosažení vnitřního klidu.

Naučte se milovat sami sebe

Musíme se podívat do sebe a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Bez péče o sebe, sebelásky a sebepřijetí nikdy skutečně nedosáhneme míru. Musíte se naučit, jak mít zdravý vztah k sobě, abyste se o sebe mohli postarat na fyzické, emocionální, mentální a duchovní úrovni.

Nejen to, ale zdravý vztah k sobě samému podporuje zdravější vztahy s ostatními a se světem kolem vás.

Psychologie za duševním stavem vnitřního klidu

Otázkou zůstává, zda se za pojmem vnitřního míru skrývá hlubší psychologický význam. Psychologie a spiritualita se často protínají, když se mluví o vnitřním míru, a vnitřní mír je jedním z těch pojmů, které se ocitají ve stejné situaci.

Meditace je praktika, která je často podporována odborníky v oboru psychologie, a když se zmiňují o vnitřním míru, mluví se o tom jako o boji o ovládnutí vnějšího. Náš mír je ovlivněn našimi vlastními vnitřními myšlenkovými procesy a také vnějšími událostmi světa kolem nás.

Vše, čemu se vystavujeme, má schopnost ovlivnit způsob, jakým vnitřně myslíme a cítíme. Z psychologického hlediska se vnitřní mír učí, jak ovládat naši reakci na tyto vnější podněty – chránit se před negativním dopadem, abychom mohli chránit své duševní zdraví.

Na závěr

Dosažení vnitřního míru je cesta seberozvoje, jejíž dokončení může trvat měsíce nebo dokonce roky. Je to ta, která vyžaduje trpělivost a vnitřní práci, abyste se zlepšili, abyste mohli konečně přijmout a být spokojeni s tím, kým jste.

Ne vždy to bude snadné a na cestě budete muset čelit spoustě výzev. S pomocí tohoto přehledu byste však měli být na dobré cestě k proražení vlastní cesty a dosažení těchto úrovní emocionální zralosti a emočního zdraví.